فرياد و تفاوت...

بگذاريد فريادی بزنم :<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />


ـــ آی . . . !
با شما هستم !
اين درها را باز کنيد . . . !
من به دنبال فضائی می گردم
لب بامی،
سر کوهی،
دل صحرايی . . .
که در آنجا نفسی تازه کنم
آه . . .
می خواهم فرياد بلندی بکشم
که صدايم به شما هم برسد !

من به فرياد


ـــ همانند کسی
. که نيازی به تنفس دارد ،
. مشت می کوبد بر در ،
. پنجه می سايد بر پنجره ها ، ـــ


محتاجم !

من هوارم را سر خواهم داد !
چارهء درد مرا بايد اين داد کند !

از شما
« خفتهء چند‌ » ،
چه کسی می آيد با من فرياد کند ؟

(فريدون مشيری)

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

  تفاوت عاشق بودن و کسي را دوست داشتن
بين فردي که عاشق شده است و کسي که تنها شخصي را دوست دارد تفاوتهايي است اين مطالب اگر چه تا حدود زيادي درست است اما بخاطر داشته باشيد که مطلق نيستند و اصولا و احساسات آنها پيچيده تر از اينگونه تحليلها است.
*هنگام ديدن کسي که عاشق او هستيد تپش قلب شما زیاد شد ه و هیجان زده خواهید شد اما هنگامی که کسی را که دوست دارید می بینید احساس سرور و خوشخالی می کنید.
*هنگامی که عاشق هستید زمستان در نظر شما بهار است ولیکن هنگامی که کسی را دوست دارید زمستان فقط فصلی زیبا(زمستانی زیبا)است.
*وقتی به کسی که عاشق او هستید نگاه می کنید خجالت می کشید ولیکن هنگامی که به کسی که دوستش دارید می نگرید لبخند خواهید زد.
*وقتی در کنار معشوقه خود هستید نمی توانید هر آنچه را درذهن دارید بیان کنید اما در مورد کسی که دوستش دارید شما توانایی او را دارید.
*در مواجه شدن با کسی که عاشقش هستید خجالت می کشید و یا حتی دست و پای خود را گم می کنید اما در مورد فردی که دوستش دارید راحت تر بوده و توانایی ابراز وجود خواهید داشت.
*شما نمی توانید به چشمان کسی که عاشق او هستید مستقیم و طولانی نگاه کنید اما می توانید به چشمان فردی که دوستش دارید در حالیکه لبخندی بر لب دارید نگاه کنید.
*وقتی معشوقه شما گریه می کند شما نیز گریه خواهید کرد اما در مورد کسی که دوستش دارید سعی بر آرام کردن او می کنید.
*احساس عاشق بودن و درک آن از طریق نگاه است اما در درک دوست داشتن بیشتر از طریق شنوایی است(از طریق ابراز علاقه به صورت کلامی).
*شما می توانید به یک رابطه دوستی پایان دهید اما هرگز نمی توانید چشمان خود را بر احساس عاشق بودن ببندید چرا که حتی اگر اینکار را بکنید عشق همچنان قطره ای در قلب شما و برای همیشه باقی خواهد ماند.
خوب خوشتون اومد فرقشو فهمیدین حالا وقتی کسی دیدین اینطوری بفهمین عاشقش هستین یا،فقط دوسش دارین...

***

انجمن ادبی فروغ 

انجمن اين ماه هم  و ماه های بعد و

تا زمانی که مکانی برای

نشست های انجمن پيدا کنيم

بر سر مزار فروغ 

برگزار خواهد شد

بيست و هفتم مرداد ماه

ساعت ۱۵ تا ۱۷

آدرس

خيابان دربند .کوچه ی ظهيرالدوله

آرامگاه ظهيرالدوله

*خب،راستش فعلا حس نوشتن رو ندارم به خاطر همين  منتخب ميگذارم،آدم ها هميشه نمی توانند هی پشت سر هم بنويسند بعضی اوقات يک جايی STOP می کنند. من هم فعلا ايستاده ام تا دوباره شروع کنم.

يادم هست از زمانی که در عشق شکست خوردم و آن برايم تجربه ای شيرين بود تا الآن ديگر نگاهم به نگاهی نگران نشد،اما ۵ شنبه ناگه نگاهم به نگاهی نگران شد.اما خب بگذريم که دگر در اين روزگار نگاه ها هم دائما در پی تغييرند...مثل آدم ها.

* راستی اين نوشته تفاوت در مورد همه يکی نيست و با نظر خيلی ها فرق ميکنه.

/ 26 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Najmeh

سلام حسام شعر قشنگی بود منم می خوام فرياد بزنم ولی نمی شه ! من فهميدم که بدجوری عاشقم ! خوب شد اين متنو نوشتی من خودمو بهتر شناختم ! به من سر بزن حتما اگه مايل باشی تبادل لينک می کنيم !من که خيلی دوست دارم تبادل لينک کنيم منتظرم خبر بده

40'گیس و حسن کچل

سلام دوست عزیز بیا پیش ما متن جالبی بود اما نوشته هاتو چرا اینقدر زیاد میذاری کم تر باشه بهتره /تا بعد شاد باشی

nazanin

سلام حسام جون مطالبت خيلی قشنگه و نثر شيوايی داری خوشبحالت بهت حسوديم ميشه چون تو خيلی آدم جالبی هستي و دوستای زيادی هم داری به من تونستی يه سر بزن آدرس وبلاگمو نوشتم ممنون ميشم عزيزم فعلا بای بای

درنا

... سکوت که میکنی از سکوتت به فریاد در می آیند... و فریاد که میزنی گوشهایشان را محکم با دستهایشان میگیرند از ترس اینکه مبادا پرده گوششان ذره ای بلرزد اما حقیقت این نیست... از این هراسانند که مبادا پرده دلهاشان به لرزه بیفتد!... فریاد بزن تا آنجا که درونت خروشان است و سکوت کن تا آنجا که روحت میطلبد... رها باش چون همیشه... رها از بایدها و نبایدهایشان که هرگز تمامی ندارد... همیشه شاخه بیدی هست که بر آن پرنده ای فریاد را با تو همصدا شود... / سلام حسام جانم... منو ببخش که زودتر نتونستم بیام... بخاطر شعر زیبا ممنون و بخاطر اون متن جالب... موفق و سلامت باشی... خدانگهدارت

آدم اینجا تنهاست

برای دوباره زنده شدن بايد مرد...گاهی اوقات یه توقف لازمه ...خوشم میاد کم نمیاری //این بار میتونی با چشم باز عاشق بشی و عاشق بمونی نه؟! برات آرزوی موفقیت میکنم خوشحال میشم بهم سر بزنی

گيسو

سلام حسام جان....نمی دونم چی بگم...شايد عشق همان اولين نگاه...نمی دونم...ولی فقط مواظب باش...راه عشق خيلی خطر ناکه...خيلی....راستی مرسی از اينکه فرق عاشق بودنو و دوست داشتنو بهم گفتی...خيلی به درد می خوره...من آپ کردم...اگه دلت خواست و وقت کردی...سر بزنی خوشحال ميشم...قربانت آبجی گيسو

دیانا

سلام این تفاوتهايی که گفتی بعضيهاش درسته

درنا

سلام حسام جانم... آپديتم... مثل هميشه وقتی بيای خوشحالم ميکنی...

کوزه

سلام من آپ دیت کردم. موفق باشید.

hossein

سلام اقا حسام عزيز رقم جايزه به ريال است ولی ۳۰۰۰تومان هم ۳۰۰۰ تومانه خوب اگه به شما بگن برو اينجا فقط پول بده هيچی هم به شما نمی ديم منم به شما ميگم بيا اينجا ولی ۳۰۰۰ تومان بهت ميديم کدوم رو انتخاب ميکنی؟؟؟ بيشتر به بلاگ من بيا خوشحال ميشم من هر دو سه روز مطلب بهش اضلافه می کنم يک سوال من تازه وب لاگ رو ساختم کار زيادی ياد ندارم با هاش انجام بدم یک سوال داشتم چی جوری باید عکس بندازیم بک گراند صفحه بلاگ مثل شما؟؟؟ ممنون میشم بهم بگید می خوام بلاگ شما رو داخل فواريود کامپيوترم بذارم که هر چند وقت يک بار يک سری بزنم فعلن بای